Hakkımızda

Hakkımızda

Faaliyetlerine 1998’de başlayan Grand Halı tekstil sanayi ve ticari anonim şirketi polipropilen yün ve makine halısı üretmektedir. Gaziantep 4. Sanayi bölgesinde iki fabrikadan oluşmakta ve 50 bin metrekarelik kapalı alan ile birlikte toplam 78 bin metrekarelik bir alanı kaplamaktadır. 21 adet son teknoloji Van De Wiele halı tezgahı ile yıllık üretim kapasitesi 7.8 milyon metrekaredir. Dâhili yün üretimi yıllık 7200 ton polipropilen yün civarındadır. Modern dokuma sistemini en iyi şekilde kullanarak, kendi modern teknik donanımı ile halı endüstrisinin üst sıralarına yerleşmiştir.

Her zaman yaratıcı ve yenilikçi bir kimliğe sahip olan Grand Halı, yüksek kalite üretim hatları geliştirerek müşteriye ve teknoloji odaklı çalışmaya verdiği önceliği göstermiştir. Sezon trendlerini takip ederek markasını geliştirmeye devam etmekte, yurtdışında sürekli çoğalan ve karışık tasarımlara sahip inanılmaz derecede çeşitli ürünlerin varlığı dolayısıyla özellikle ihraç ürünleri için özgün tasarımlar üretmektedir. Grand Halı, halı üretimi alanında sürekli gelişmekle birlikte başlıca Kuzey ve Güney Amerika, Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika Ülkeleri olmak üzere 46 ülkeye de ihracat yapmaktadır, bu ihraç performansıyla Türkiye’deki en çok ihraç yapan ilk 1000 Türk şirketin arasında bulunmaktadır.

Amaç, müşterilerin yaşam tarzı isteklerini anlamak ve onlara özgün renkler ve tasarımlar sunmaktır. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri, kalite standardı anlayışı, ekip ruhu ve yüksek müşteri memnuniyeti seviyesi ile Grand Halı sektörün ileri gelen şirketlerindendir. 2016’da ihraç performansını artırmak için İstanbul şubesini açmış ve buranın bir iletişim noktası ve müşteri stratejisi için tasarım merkezi olmasını planlamıştır. 537 çalışanı, iş güvenliğine ve sosyal sorumluluk projesi katkıları ile sektörde örnek olmayı hedeflemektedir.

Aynı ortaklık yapısına sahip olan Grand Dış Ticaret Şirketi 2014’te bir dış ticaret şirketi olarak kurulmuştur. Grand Halı’ya ait ihraçlar Grand Diş Ticaret Şirketi tarafından yapılmaktadır.